top of page
DSRadio
Get it on Google Play
Download on the App Store
Dance Station Radio

         Laipni lūdzam DSradio.lv!         

   “Dance Station Radio” ir vienīgais interneta radio Latvijā, kurā skan tikai labākā elektroniskā mūzika! Šajā vietnē jūs atradīsiet visu nepieciešamo informāciju par radio un tā darbību.

DSRadio Studio
DSRadio

    Par radio

“Dance Station Radio” dibināts 2022. gadā 14. aprīlī, lai iepriecinātu Latvijas iedzīvotājus ar labāko elektronisko mūziku tādos stilos kā Breakbeat, Drum'n'Bass, Tech House, Funky House un Trance. Mūzikas datubāze tiek regulāri atjaunināta ar jauniem izdevumiem un pēdējo gadu hitiem. Tāpēc ēterā vienmēr skan daudzveidīga mūzika un katrs var dzirdēt ko jaunu sev.

DSRadio

Dance Station Radio News

DSRadio
DSRadio
HD Schedule LV.png
DSRadio

Par mūzikas stiliem

Break Beat

Breakbeat (breakbeat - “šķelts ritms”) ir termins, kas apvieno elektroniskās mūzikas žanru klasi, kuras pamatā ir bungu partija ar lauztu ritmu vai pašas šīs bungu partijas. Ritma “pārtraukums” tiek panākts, pārslēdzot spēcīgos sitienus uz vājiem (sinkopācija) vai vienlaikus apvienojot divus vai vairākus neatkarīgus ritmus (poliritms). Breakbeat var būt vai nu regulāra struktūra, tas ir, pastāvīgi izmantojot vienu un to pašu ritmisko modeli (break), vai neregulāra struktūra ar dažādu ritmisko modeļu kombināciju.

Drums & Bass

Drum and bass sākotnēji radās kā britu breikbīta un džungļu skatuves atzars, kad mūziķi sāka miksēt ragga basu ar hiphopa straujo breiku. Daži cilvēki uzskata, ka starp terminiem "drum and bass" un "džungļi" nav būtiskas atšķirības. Daži vecos 90. gadu pirmās puses ierakstus dēvē par džungļiem, bet drum and bass uzskata par ievērojami attīstītiem džungļiem ar jauniem post-teksta elementiem. Citi īsumā lieto terminu "džungļi", lai apzīmētu ragga džungļus, kas ir raksturīgs džungļu mūzikas apakšžanrs.

Tech House

Tech house ir stilistiska tendence elektroniskajā deju mūzikā, kas parādījās tehno un minimālā tehno ietekmē uz house mūziku. Tech house bija agrākā "minimālās" kustības popularizēšana, kas 90. gados bija pretstatā Eiropas "reiva" kustībai. Rezultātā stilu akcentē lēnāks temps, salīdzinoši klusināta sitiena bunga un vienkāršs, minimāls bungu komplekts. Klubos šādas kompozīcijas parasti skanēja fonā, atšķirībā no dejojamākiem progressive house un pump house stiliem.

Funky House

Funky house ir house mūzikas apakšžanrs, kurā izmantoti disko un fanka paraugi, fanka basa līnija vai spēcīga soula ietekme apvienojumā ar bungu pārtraukumiem, ko iedvesmojuši 1970. un 1980. gadu fanka ieraksti. Disko stīgu izmantošana arī šajā žanrā ir izplatīta, lai gan ne vienmēr. Funky house izmanto īpašus paņēmienus un atšķirīgu skaņu, ko raksturo basa līnijas, swooshes, virpuļi un citas sintezētas skaņas, kas piešķir mūzikai optimistisku tempu aptuveni 128 sitieni minūtē.

Trance

Transs ir elektroniskās deju mūzikas stils, kas radās deviņdesmitajos gados. Šis stils savu nosaukumu ieguva atkārtotu mūzikas frāžu, progresiju, secību un ostinato dēļ, kas klausītāju var novest transa stāvoklī. Raksturlielumi: himnas, atkārtotas mūzikas frāzes, arpedžos, minora skalas, uzmanība tembriem un harmoniskām partijām, temps parasti no 135 līdz 150 sitieniem minūtē. Tagad jēdziens “trans” mūzikā galvenokārt tiek lietots kā kolektīvs apzīmējums daudziem tās apakšstiliem: goa-trance, progresīvais transs, psihedēliskais transs, pacilājošais transs, eurotrance un citiem.

Transu var izpildīt deju pasākumos gan ārā, gan dažādās telpās. Transs ir ļoti daudzpusīgs un daudzveidīgs mūzikas stils. To var izpildīt arī ar akustiskiem (nevis elektroniskiem) instrumentiem. Transs ir arī subkultūra, daļa no elektroniskās deju mūzikas subkultūras.

DSRadio studio

Par mani

Dj Breakart

Sveiki visiem! Mani sauc Artjoms (Dj Breakart). Esmu DSRadio.lv īpašnieks un vadītājs. 
​Man vienmēr ir paticis klausīties labu mūziku un dalīties tajā ar citiem. Tā radās ideja izveidot interneta radio. Strādājis par dīdžeju dažādos Rīgas klubos, bet par skaņu inženieri karaoke klubos. Mani interesē fotografēšana, skrāpēšana un mūzikas rakstīšana.

DSRadio

   Mani citi projekti

Mans autora kanāls Youtube, kur ievietoju savus ierakstus un miksus.

breaksbox
DSRadio

Kontakti

    Sadarbības kontaktpersonas un priekšlikumi    

  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube

 Atbalstiet savu iecienītāko radio 

bottom of page